Z szacunkiem do końca
Coraz więcej lekarzy weterynarii przy okazji śmierci zwierzęcia proponuje usługę, która może być pięknym i godnym potraktowaniem naszych czworonożnych przyjaciół po śmierci.
Krematoria dla zwierząt – to alternatywa do czego?
Więcej niż 90% właścicieli zwierząt w Polsce nie wie lub nie ma dostępu do usług innych niż utylizacja czworonoga z odpadami medycznymi (szpitale, gabinety lekarskie np. z: igłami, strzykawkami, itp.). My proponujemy kremację indywidualną lub kremację zbiorową.
Na czym polega projekt Animal Park?
U jego podstaw leży troska o drugiego człowieka. Tak samo ważne jest by potraktować zwierzę z szacunkiem, gdy ich opiekun nie może być już przy nim obecny. Bez tego nie byłoby krematoriów jakie tworzymy w Polsce – Śląsk, Lubelszczyzna i właśnie rozpoczęliśmy budowę w Wielkopolsce.
Czy stworzenie krematorium było potrzebne, aby móc godnie zaopiekować się naszymi czworonogami po śmierci?
Istota tkwi w godnym potraktowaniu zwierząt i ich opiekunów, a to z kolei zależy od tego jacy ludzie tworzą dane miejsce. Dlatego zespół, który zajmuje się opiekunami zwierząt – telefonicznie lub bezpośrednio, jest bardzo ważny. Ludzie, od których słyszymy, że nie spodziewali się takiego miejsca, mają na myśli właśnie pracujących w Parku ludzi i ich podejście, a usługa jest zawsze dodatkiem.
Czym jest kremacja zbiorowa?
Jest to kremacja kilku zwierząt jednocześnie. I tu nie możemy uzyskać konkretnie prochów swojego czworonoga, tylko część pewnej całości.
Kremacja indywidualna polega na tym, że każdy właściciel dostaje po niej prochy swojego czworonoga i tylko jego?
Tak, zwierzęta są wtedy kremowane pojedynczo. Uzyskujemy prochy, które następnie wręczamy właścicielowi zwierzęcia, zazwyczaj we wcześniej wybranej urnie.
Rozumiem, że opiekun zwierzęcia, tak jak w krematorium dla ludzi, wybiera dla swojego zwierzęcia urnę?
Tak. Urny w jakich zwierzęta zostają oddane właścicielowi potraktowaliśmy jako symbol. Opowiadają one o naszej relacji lub odzwierciedlają jakąś cechę zwierzęcia np. kolor jego sierści. Chcieliśmy w ten sposób uniknąć smutnego nastroju. Widok urny ma przypominać o ukochanym przyjacielu, który odszedł i przywoływać radosne wspomnienia.
Proszę w takim razie powiedzieć ile taka usługa kosztuje?
Jesteśmy z tego dumni więc podkreślę, że dla niewidomego właściciela kremacja psa przewodnika jest bezpłatna. Cena kremacji indywidualnej zależna jest od wagi zwierzęcia i kształtuje się w przedziale: 690 zł do 990 zł.