Nie masz z kim zostawić swojego psa czy kota? Po prostu zabierz czworonoga ze sobą. Zwierzaki uwielbiają poznawać nowe miejsca i nie lubią rozstawać się ze swoim panem. Peugeot 206 SWŻeby ułatwić Wam wspólne, wakacyjne podróżowanie miesięcznik "Cztery Łapy" przetestował kolejny samochód. Tym razem pod lupę trafił Peugeot 206 SW. To praktyczne i łatwe w eksploatacji auto. Dynamiczny przód został przejęty od hatchbacka 206, a część tylna została harmonijnie dopasowana, czyniąc z 206 SW samochód elegancki i zwarty. Ale czy znajdzie się tam miejsce dla naszego pupila? Bez wątpliwości. Peugeot 206 SW, to samochód niemal stworzony do podróżowania z czworonogiem. Ma bardzo dużą i praktyczną przestrzeń bagażową. Nawet ogromny pies będzie się tam czuł swobodnie, bo bez problemu się tam obróci, wstanie i położy. Już przy wsiadaniu nasz pupilek ma bardzo duże ułatwienie. Bagażnik posiada wyjątkowo niski próg (zabezpieczony plastikową listwą) i dostanie się do jego wnętrza nie stanowi dla psa problemu. Wskakuje tam bez większego wysiłku. Na dodatek drzwi bagażnika wyposażono w szybę, którą można otworzyć i uchylić niezależnie od blaszanej części. To w trakcie jazdy z pewnością ułatwi dostęp świeżego powietrza nie tylko dla nas, ale i dla naszego pupila. Udogodnień jest więcej. Pojemną przestrzeń bagażową można oddzielić od reszty pasażerów siatką. Zabezpieczy ona pupila przed wyrzuceniem go do przedniej części samochodu i zranieniem w razie nagłego hamowania. Zmienna długość tej siatki pozwala na jej zamocowanie za przednimi fotelami (w przypadku, gdy przewozimy pupila na tylnym siedzeniu) lub za tylnymi przy pomocy dwóch zaczepów w podłodze i dwóch zaczepów bocznych. Jeśli nasz podopieczny ma długą sierść albo uwielbia taplać się w błocie warto dokupić ochronną matę samochodową ( tzw. kardimatę). Wtedy na pewno unikniemy dodatkowych zabrudzeń w naszym samochodzie. Taką matę można położyć na podłodze w przestrzeni bagażowej lub na tylnych fotelach. Oczywiście, gdy pupil podróżuje na siedzeniu zapinamy go w specjalne pasy. Małe psy i koty najlepiej przewozić w transporterach, dostępnych w sklepach z artykułami dla zwierząt. Najważniejsze, żeby nasz pupil w samochodzie czuł się bezpiecznie i komfortowo. W nowym Peugeot 206 SW bez problemu stworzymy mu takie warunki, bo w tym aucie jest na to wystarczająco dużo miejsca.O tym nie wolno zapomnieć:
  • Aktualne świadectwo szczepienia pupila, kaganiec i smycz - nawet na wakacjach trzeba mieć przy sobie.
  • Identyfikator z imieniem pupila i numerem telefonu właściciela - to twój podopieczny musi mieć nawet podczas wakacyjnych kąpieli na świeżym powietrzu.
  • Absolutnie nie zostawiaj psa, czy kota w zamkniętym samochodzie nawet z uchylonymi oknami i w cieniu. Grozi to przegrzaniem, a nawet udarem cieplnym.