Marka VEBIOT® pomaga lekarzom weterynarii skutecznie rozwiązywać problemy zdrowotne czworonogów. W ofercie znajduje się aż dwanaście preparatów przeznaczonych dla psów i kotów. Zespół VEBIOT® stara się podnosić świadomość opiekunów czworo­nogów dotyczącą chorób nowotworowych u zwierząt. Tak samo jak u ludzi ważne bowiem jest wczesne rozpoznanie każdej choroby i odpowiednia suplementacja.

O historii i misji firmy Nutrifarm rozmawiamy z Pawłem Wojtaszczykiem, dyrektorem ds. Medycyny Weterynaryjnej i Rozwoju Rynków reprezentującym markę VEBIOT®.

Jaka jest historia i obszary działania firmy Nutrifarm?
Firma Nutrifarm Sp. z o.o. prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, która od 1990 sukcesywnie zwiększa obszary aktywności rynkowej i dziś dociera już do ok. 70 krajów świata. W skład grupy wchodzą inne znane podmioty, takie jak Olimp Laboratories Sp. z o.o. Spółka Nutrifarm Sp. z o.o. jest to dynamicznie rozwijająca się polska firma, która w ramach segmentu VEBIOT®. zajmuje się produkcją wyspecjalizowanych produktów dla zwierząt. Nasza strategia opiera się o założenie, iż medycyna jest jedna, a medycyna weterynaryjna zasługuje na wprowadzenie coraz lepszych standardów obsługi przez firmy farmaceutyczne. Nutrifarm zatrudnia polskich naukowców, m.in. biotechnologów, lekarzy weterynarii, biologów i osoby mające duże doświadczenie w świecie szeroko pojętej farmacji. Nutrifarm posiada własne Inteligentne Centrum Logistyczne – poza najwyższą jakością naszych produktów projektowanych i wytwarzanych w jednym z najnowocześniejszych ośrodków badawczo-rozwojowych na świecie, Inteligentne Centrum Logistyczne jest kolejnym elementem, który kryje się za naszym hasłem przewodnim: VEBIOT® Nowy standard w weterynarii.

Skąd wziął się pomysł stworzenia marki weterynaryjnej VEBIOT® skierowanej do właścicieli psów i kotów ?
Nasze hasło Vebiot® Nowy standard w weterynarii, posiada silne uzasadnienie rynkowe. Przy rosnącej liczbie zwierząt towarzyszących, głównie psów i kotów, istnieje rosnąca potrzeba zapewnienia prawidłowej opieki nad naszymi podopiecznymi na czterech łapach. Zauważając nisze na rynku preparatów weterynaryjnych stworzyliśmy Zespół, który jest w stanie przygotować dla lekarzy i ich pacjentów skuteczne rozwiązania produktowe – z zachowaniem najwyższej jakości i rzetelnej obsługi lekarzy weterynarii. Standard pracy i wprowadzanych produktów, jakim się kierujemy, jest właściwy dla wiodących podmiotów działających na rynku medycyny ludzkiej. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy oraz Zakłady produkcyjne zlokalizowane na Podkarpaciu, pozwalają nam na przeprowadzanie kompletnych prac badawczych i produkcję naszych preparatów oraz utrzymywanie najwyższego standardu farmaceutycznego, jakim cechują się produkty marki VEBIOT®.

Jakie produkty ma w ofercie marka VEBIOT®?
Obecnie VEBIOT® posiada w swej ofercie 6 linii preparatów każdy w wersji dla psa i kota. Neoplasmoxan® – hamowanie rozwoju komórek nowotworowych, Hepaxan- osłona i regeneracja wątroby, Arthroxan – odbudowa i ochrona stawów, Urinoloxan® – przywracanie równowagi dróg moczowych, Immunoxan® – wsparcie odpowiedzi immunologicznej, Skinoxan – regeneracja powłoki wspólnej. Trwają prace nad kolejnymi preparatami. Szacuje się, że śmiertelność wśród zwierząt towarzyszących związana z wystąpieniem nowotworu może dotyczyć co trzeciego pupila.

Jaka jest Wasza koncepcja walki z tą chorobą cywilizacyjną?
Jako Zespół VEBIOT®, staramy się podnosić świadomość społeczeństwa dotyczącą chorób nowotworowych u zwierząt, tak samo jak u ludzi ważne jest wczesne rozpoznanie choroby. Dlatego zachęcamy właścicieli zwierząt do częstszych wizyt u lekarzy weterynarii. Dodatkowo przy współpracy z polskimi naukowcami stworzyliśmy preparaty Neoplasmoxan® dog oraz Neoplsmoxan® cat. Preparaty Neoplasmoxan® dog oraz Neoplasmoxan® cat w swoim składzie posiadają doskonale poznane substancje, rzetelnie przebadane w wielu eksperymentach – prowadzimy dalsze prace badawczo – rozwojowe nad wymienionymi składnikami. Trans-resweratrol oraz kwercetyna, bo o nich mowa, wykazują dużą skuteczność w hamowaniu rozwoju komórek nowotworowych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa stosowania w ramach codziennej diety psa.