NASZ EKSPERT
Na pytania odpowiada Agnieszka Doleżek, psycholog zwierząt, właścicielka Hotelu dla psów pod Warszawą PSOTERIA.

Tuż pod Warszawą działa profesjonalny hotel dla zwierząt jak z filmów – „Psoteria”. W tym ekskluzywnym ośrodku zwierzęta mogą liczyć na kompleksową obsługę od czubka nosa po koniuszek ogona. To miejsce zaprojektowane przez psychologa zwierząt jest zarazem przestronne i przytulne.

„Psoteria” to hotel dla psów i kotów pod Warszawą. Jak zdobywa się zadowolonych klientów w takim miejscu?
„Psoteria” to miejsce powstałe z pasji dla zwierząt – popartej nowoczesną wiedzą o ich zachowaniach. W parze z profesjonalną opieką idą piękne i komfortowo zaprojektowane wnętrza. Jesteśmy eleganckim miejscem dla czworonożnych członków rodziny. Mieścimy się 25 minut od centrum Warszawy, w pobliżu Podkowy Leśnej i Komorowa. W tej okolicy nie brak osób, również z pierwszych stron gazet i z zagranicy, doceniających obsługę wysokiej jakości. Zwierzaki odjeżdżają od nas zadbane, w dobrej formie psychicznej. Omawiamy z właścicielami szczegóły zachowań ich psów i kotów, doradzamy, jak mogą się z pupilami lepiej komunikować.

W hotelach dla ludzi na gości czekają rozmaite atrakcje. Jak to wygląda w hotelu dla psów?
Tak, jak w hotelu dla ludzi, w „Psoterii” każdy gość (lub psia czy kocia rodzina) dostanie wygodną, indywidualną sypialnię, gdzie może spokojnie zjeść, wyciszyć się i spędzić noc. Ważniejsze strefy są jednak poza nią. Posiadamy salonik piękności z pełną ofertą zabiegów groomerskich. Pielęgnacja odbywa się w pozytywnej atmosferze, z udziałem zabawek i przysmaków. Przestronna sala zabaw dla psów oraz pełen wysokich drzew ogród z naturalnym stawem i sportowo-węchowym placem treningowym pozwalają konstruktywnie spożytkować energię. Po psich szaleństwach towarzyskich część gości korzysta z masaży w swoich pokojach. Pobyt w hotelu jest dla wielu zwierząt czasem o wiele bardziej intensywnym niż domowa codzienność – dużo uwagi przykładamy więc do odpowiedniej dawki wypoczynku. Rozdajemy psom naturalne gryzaki i smakołyki. Odprężenie wspiera muzyka relaksacyjna. Opieka jest całodobowa.

Czy wszystkie psy kąpią się w stawie, tropią i skaczą przez przeszkody?
Dobieramy aktywności indywidualnie dla każdego zwierzaka – inne potrzeby mają psy młode i te dojrzałe, inne instynkty psy ras pasterskich, myśliwskie, ozdobne. Zachęcamy psy do próbowania nowych zabaw, mobilizujemy nosy do tropienia, ćwiczymy sztuczki i polecenia. Motywujemy psy do podejmowania nowych wyzwań – większość reaguje entuzjazmem, lecz dla części z nich pierwsze zanurzenie łapek w wodzie czy przejście przez tunel wymaga wiele odwagi.

A jak wygląda opieka w hotelu dla kotów?
Opieka nad kotami wygląda zupełnie inaczej, gdyż mruczek potrzebuje bezpieczeństwa na swoim terytorium, a dopiero za  tym idą kolejne potrzeby. Naszym zadaniem jest przede wszystkim zapewnić kocich gości, że mogą czuć się swobodnie w nowym dla nich miejscu. Jednym mruczkom przychodzi to powoli – wymagają spokojnego, nienarzucającego się towarzystwa opiekuna. Inne za to od razu przystępują do eksploracji drapaków, foteli i drewnianych stropowych belek, na których wspaniale ostrzy się pazurki. Każdy gość ma własną, kilkupoziomową sypialnię, wyposażoną w przytulne legowisko, miseczki, zabawki i obszerną kuwetę. Atmosferę relaksu pogłębiają kocie feromony, zwane zapachem szczęścia. Specjalnie dla naszych gości hodujemy kocią trawę, która cieszy się ogromną popularnością.

Praca w hotelu dla zwierząt wielu osobom wydaje się być pracą marzeń. Czy jest tak w rzeczywistości?
Jeżeli kocha się zwierzęta, aktywność, zmienność, zdecydowanie jest to praca marzeń! Mam szczęście pracować z osobami, które dzielą moją pasję i chcą dowiadywać się o zwierzęcych umysłach coraz więcej. Pracujemy z wrażliwymi istotami i cały czas dbamy o ich dobre samopoczucie i bezpieczeństwo, a to bardzo odpowiedzialne zadanie. Grupa zwierząt w „Psoterii” niemal co dzień jest inna, więc nie ma miejsca na rutynę. Rosnące grono stałych klientów dodaje całemu zespołowi energii do działania. Ciągle mamy nowe pomysły, jak urozmaicić zwierzakom czas i krok po kroku je realizujemy. Nawet najbardziej wymagający klienci muszą być zadowoleni.

Co trzeba wiedzieć przed przyjazdem ze zwierzęciem do hotelu?
Zwierzaki, które nas odwiedzają powinny być zdrowe (bez ryzyka zarażenia innych), poza okresem rui i zaszczepione – na potwierdzenie tego prosimy przywieźć książeczkę zdrowia. Aby uniknąć przygód żołądkowych, prosimy o przywiezienie na czas pobytu karmy, którą pupil je na co dzień. Bardzo ważne jest też, aby zwierzak w swojej sypialni miał coś pachnącego swoim domem. Zachęcamy właścicieli z psami do odbycia spaceru zapoznawczego przed planowanym pobytem. Przyjęcie zwierzaka pod opiekę wiąże się z podpisaniem umowy – warto zarezerwować sobie parę minut więcej na tę formalność. To ważne, gdy przyjmujemy pod opiekę członka czyjejś rodziny.

Czy „Psoteria” oferuje jakieś zniżki?
Obecnie „Psoteria” oferuje różnego rodzaju zniżki w zależności od długości pobytu i liczby zwierząt, które planują odwiedzić hotel. Posiadamy także usługę opieki na godziny, która cieszy się dużym zainteresowaniem, np. pełniąc rolę przedszkola dla psów, gdy ich właściciele są w pracy lub w trakcie wizyt gości. Stali bywalcy korzystają z miesięcznych karnetów. Oprócz psów i kotów, przyjmujemy także inne domowe zwierzaki – np.  króliki, świnki i ptaszki. Więcej o nas na psoteria.pl oraz na fb.com/psoteria, a także pod numerem 535 035 095.