Z przyjemnością informujemy, że Kociarzem Roku 2016 została
fundacja „Ja pacze sercem” reprezentowana przez
Panią Joannę Piotrowską-Wojczak - prezes Fundacji

 

Kociarz Roku Joanna Piotrowska-Wojczak prezes Fundacji „Ja pacze sercem” z nominowanymi Olgą Bończyk i Niną Siniarską vice prezes Fundacji „Koty z Grochowa”

 Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym partnerom za pomoc w organizacji.

 

Galeria zdjęć

 

 

W tym roku trzy nominacje wyłonione w ramach konkursu otrzymali: 

 

JA PACZE SERCEM

Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym

"Ja Pacze Sercem" Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym powstała, żeby na terenie całej Polski i nie tylko nieść pomoc kotom, które nie widzą i niedowidzą. By ratować, leczyć i szukać im nowych domów, ponieważ niewidomy kot nie jest "gorszy", czy niezdolny do przeżywania szczęścia. Jest kotem, który tak samo cieszy się życiem, który tak samo potrzebuje naszej miłości i który tak samo kocha! Jednak bez pomocy człowieka jest całkowicie bezradny. Zarówno w schronisku, gdzie życie musi spędzać w klatce nie rozumiejąc co dzieje się wokół, jak i na ulicy, gdzie na długie życie nie ma szans. Chcemy ciemny świat ślepaczków wypełniać kolorami! Pragniemy by te niewidzące koty przestały być niewidzialne!!! One paczą sercem i my też się staramy! Wolontariusze.
www.japaczesercem.pl
www.facebook.com/JaPaczeSercem?fref=ts 

KOTY Z GROCHOWA

Fundacja

Koty z Grochowa to fundacja założona z wielkiej miłości do kotów. Wszyscy działają w niej na zasadach wolontariatu, przeznaczając swój wolny czas i energię na pomoc zwierzętom w potrzebie. Pomagają kotom młodym i starym, zdrowym i chorym, miejskim i wiejskim. Oswojonym i tym, które nie życzą sobie bliższych kontaktów z człowiekiem. KzG to pozytywnie zakręceni ludzie z pokładami ogromnej empatii, których hasłem przewodnim jest „Mruczę wewnątrz" co znaczy: pomagam! W swoich działaniach stawiają na edukację, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Wolontariusze
www.kotyzgrochowa.pl
facebook.com/kotyzgrochowa

OLGA BOŃCZYK

aktorka teatralna, filmowa, wokalistka

Artystka chętnie przyłącza się do akcji, które skutecznie pomagają potrzebującym. W 2006 została ambasadorem projektu „Dźwięki Marzeń”, którego celem jest natychmiastowa rehabilitacja dzieci urodzonych z wadą słuchu. Nigdy nie odmawia pomocy przy akcjach, które mają na celu pomoc zwierzętom. Wspiera projekt Dobra Adopcja, jest jurorką Wyborów Kundelka Roku, matką chrzestną pomnika Niezależnego Kota.
Ma dwa zaadoptowane koty Stefana i Tośkę, gdyż nie byłaby w stanie tak po prostu kupić zwierzaka. Jest przecież tyle fantastycznych mruczków, które potrzebują pomocy. Uważa, że to zwierzaki nas wybierają i, że to koty mają nas, a nie my koty. 

 

Ten konkurs wyróżnia nie tylko miłośników kotów, ale także osoby, które przyczyniają się do poprawy wizerunku kotów w naszym społeczeństwie, a przede wszystkim uczą szacunku do zwierząt. Kociarzami Roku są rożni ludzie. Nagradzano karmicielki kotów, działaczy organizacji społecznych, poetę, piosenkarza, lekarza weterynarii; po prezydenta Polski. Wyróżniane są zawsze nietuzinkowe jednostki z wielkim sercem.

 

 

Zasady wyborów:

  1. Zgłoszenia kandydatów należy wysyłać na adres [email protected]
  2. Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2017 roku
  3. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzmy trzech nominowanych do tytułu
    Kociarza Roku 2016
  4. W dniach 18 - 25 luty będzie można głosować na jednego z 3 nominowanych kandydatów na naszej stronie internetowej
  5. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28 lutego 2017 roku (Po gali wręczenia nagród)
  6. Zwycięzcą konkursu zostanie zostanie jedna z nominowanych osób, która uzyska najwięcej głosów.