Z przyjemnością informujemy, że Kociarzem Roku 2015 została
Pani Jolanta Boczkowska - Prezeska Fundacji Znajdki

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy naszym partnerom za pomoc w organizacji.

Partnerzy

 

Miesięcznik Cztery Łapy po raz kolejny jest oficjalnym organizatorem obchodów Światowego Dnia Kota w Polsce oraz wyborów Kociarza Roku. Pomysłodawcą tego wyjątkowego święta wszystkich miłośników kotów w Polsce jest wybitny sędzia felinologiczny Wojciech Albert Kurkowski.

Tym razem wybieramy Kociarza Roku 2015. Ten konkurs wyróżnia nie tylko miłośników kotów, ale także osoby, które przyczyniają się do poprawy wizerunku kotów w naszym społeczeństwie, a przede wszystkim uczą szacunku do zwierząt.

 

W tym roku trzy nominacje wyłonione w ramach konkursu otrzymali: 

 


Iwona Adamowska

Od 6 lat jest domem tymczasowym dla znajdujących się w potrzebie kotów. Jest to miejsce przeznaczone dla zwierzaków, które zostały skrzywdzone, dla kotów chorych, starych i okaleczonych. Obecnie pod opieką Pani Iwony jest 27 kotów, w większości przypadków nieadopcyjnych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i miłości do zwierzaków część kotów znajduje domy i odpowiedzialnych właścicieli.
Pani Iwona pomaga kotom przez 24 godziny na dobę.To przede wszystkim: karmienie, sprzątanie, przygotowywanie karmy, podróże do placówek weterynaryjnych, czyszczenie kuwet, robienie zakupów, zmiana opatrunków, czy podawanie leków. Najważniejszy jest dla niej bezpośredni kontakt z mruczącymi podopiecznymi. Przytulanie, głaskanie, i nieustająca troska. To ogrom pracy, miłości i poświęcenia, za które Iwona Adamowska nie oczekuje jakiejkolwiek rekompensaty. Nominowana do tytułu Kociarz Roku 2015 działa z potrzeby serca i w imieniu tych, którzy sami nie mogą o siebie zadbać.


Prof. Jerzy Bralczyk

Językoznawca. Pierwszy kot, Mazur, postawił Pana Profesora przed faktem. Przybłąkał się na ulicy ulicy na Ursynowie. „Był bardzo do mnie przywiązany. Kiedy przychodziłem do domu, siadał na moich ramionach i mruczał.” Następnie wspólnie z żoną dr psychologii Lucyną Kirwil zaadoptowali kotkę ze schroniska. Nominowany do tytułu Kociarz Roku został nominowany za propagowanie szacunku do zwierząt i wyjątkową kulturę posiadania kota.


Jolanta Boczkowska

Prezeska Fundacji Znajdki. Pani Jolanta to osoba o wielkim sercu. Od kilkunastu lat prowadzi Fundację Znajdki, dla której zmieniła całe swoje życie. Nigdy nie umiała przejść obojętnie obok krzywdy zwierząt. Przygarniała i „przywracała do życia” wszystkie napotkane na swojej drodze porzucone psy i koty – głównie stare, schorowane, nieszczęśliwe i skrzywdzone przez człowieka. Pani Jolanta mieszka razem z wieloma zwierzakami i na co dzień obdarza je ciepłem i czułością. Zawsze reaguje, gdy słyszy o kolejnym porzuconym, zaniedbanym kocie, który potrzebuje pomocy. Każdego dnia, cały swój  czas przeznacza na to, by zmieniać życie tych, którzy nie mogą sami zatroszczyć się o siebie i są zależni od człowieka. Pani Jola należy do ludzi, dla których zwierzęta są całym światem. Jej codzienne zajęcia to zarówno karmienie, szukanie domów dla kotów, jak i walka o to, by ktoś je pokochał, dał im kolejną szansę. Zwierzaki są zadbane, wysterylizowane, zaszczepione, a przede wszystkim kochane. Pani Jola regularnie dokarmia koty wolno żyjące. Jej praca i postawa życiowa są niezwykłe, coraz rzadziej spotykane. Nominowana do tytułu Kociarz Roku 2015 ma na swoim koncie wiele wygranych walk o kocie i psie życia, udane adopcje, wiele stoczonych bitew o wyrwanie zwierząt z tragicznych warunków. Każdego dnia patrząc na gromadkę swoich podopiecznych na czterech łapach przekonuje się, że było jest i będzie warto.

Galeria zdjęć z gali Kociarza Roku 2015

 

Partnerzy