Laureatem stycznia/lutego jest ZOJA. Pochodzi z przytuliska w Pleszewie. Jej historia brzmi tak: Pani Mag- da z przytuliska ma przyjaciółkę panią Annę, która przejeżdżała koło pola i tam znalazła Zoję, w którą panowie rzucali kamieniami, więc pani Anna wysiadła z auta, wzięła Zoję pod pachę i zawiozła ją do przytuliska. Potem przyjechała po Zojkę jej obecna kochająca rodzina i zabrała sunieczkę do Poznania.

 

Laureatką marca jest Gandzia. Adoptowana z bydgoskiego schroniska w maju 2016 roku, gdy miała ponad 12 lat. To była miłość od pierwszego spaceru, i mimo jej wieku jej opiekunka wierzy że tych spacerów czeka je jeszcze miliony :)

 

Laureatkami kwietnia są DORIS i SARA. Obie dziewczyny zostały adoptowane ze schroniska. Doris miała dwa miesiące, gdy znalazła się na ulicy i stamtąd trafiła do schroniska w Zabrzu. Sara stała w szczeniakowym boksie z tyłu, wycofana i przestraszona. Miała trzy miesiące, a od adopcji minął już rok. Teraz ten „babski team” nie wyobraża sobie życia bez siebie nawzajem :)

 

Laureatem maja jest HEKTOR. Hektor i jego opiekunka poznali się w Peru, w Limie. Był pieskiem mieszkającym na ulicy i z chęcią zjadał obiady, które mu przyrządzała wieczorami w domu. Codziennie rano, gdy Sylwia przychodziła do pracy, piesek czekał na nią przed lokalem. Tak rozpoczęła się przyjaźń, która trwa do dzisiaj, gdyż udało się sprowadzić Hektora do Polski.

 

Laureatem czerwca jest ZEFIR. Jego opiekunka kiedyś przeczytała artykuł, w którym było napisane, że ludzie najmniej chętnie adoptują psy dorosłe, czarne i niepełnosprawne. Oto przykład takiego egzemplarza. To najukochańszy i najmądrzejszy pies na jakiego mogli trafić. ZEFIR ma świetny charakter, uwielbia dzieci i wspólne podróże, po prostu IDEAŁ.

 

Laureatem lipca-sierpnia jest FALKOR. Psiak został przygarnięty pięć lat temu ponieważ skradł serca jego obecnym opiekunom.

 

Laureatką września jest wyjątkowa koteczka MIA, która urodziła się z wadą genetyczną i jest niewidoma. Jak była maleństwem została ostatnia z miotu i wtedy trafiła do rodziny, która ją wielbi i bardzo kocha.

Laureatką października jest LENKA. Ta 7 letnia psinka została adoptowana ze Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Łapa z Nowego Tomyśla. Pomimo tego co przeszła w swoim życiu, chociaż jeszcze czasem prześladują ją strachy z przeszłości – jest psem cudownym i wyjątkowym!
 
 
Gwiazdami listopada są DORIS i SARA. Obie dziewczyny zostały adoptowane ze schroniska. Doris miała dwa miesiące, gdy znalazła się na ulicy i stamtąd trafiła do schroniska w Zabrzu. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Minęły już dwa lata od adopcji. Sara stała w szczeniakowym boksie z tyłu, wycofana i przestraszona. Teraz ten babski team nie wyobraża sobie życia bez siebie nawzajem i bez swojej fantastycznej rodziny.
 
 
Laureatką grudnia jest WOJTUSIA. Malutka Wojtusia, była podo­pieczna schroniska na Paluchu, znalazła wspaniały dom u Agnieszki i Jacka. Ulubiona rozrywka Wojtusi to szalona zabawa różową pluszową żyrafką, wylegiwanie się na kanapie i bycie głodomorem ;)